Easy Plate YMR

Maya ve Küf Gelişimi İçin Özel Besiyeri

KATEGORİ Hazır Besiyeri
MARKA Kikkoman
MENŞEİ Japonya

ÜRÜN DETAYI

Easy Plate, ortam hazırlığına veya sterilizasyona ihtiyaç duymayan kullanışlı bir ortam plakasıdır. Easy Plate; geleneksel besiyerine kolay bir alternatif olarak kullanılan, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayan ve israfı azaltan bir üründür. Standart petri kabının yaklaşık 1/20 hacmi olan bir Easy Plate'i gıda mikrobiyolojisinde test kiti olarak kullanmak alan tasarrufu sağlar ve mevcut inkübatör alanınızla daha fazla test yapmanıza olanak tanır. Easy Plate kullanıma hazırdır, paketi açtıktan hemen sonra besiyerine ekim yapabilir ve inkübasyonu başlatabilirsiniz.

Easy Plate YMR, maya ve küf gelişimi için AOAC PTM sertifikalı özel ortam formülasyonudur. 48±2 saat içinde kolayca tanımlamanıza ve saymanıza olanak tanıyan renk değişimi görülür. Redoks iindikatörü mor koloniler oluşturarak, gıda kalıntılarının varlığında bile kolonilerin tanımlanmasını ve sayılmasını kolaylaştırır. Küf kolonileri geniş bir alana yayılır ve dağınık kenarlı mor koloniler oluşturur. Maya kolonileri ise küçük daireler oluşturur ve kenarları belirgindir. Easy Plate YMR, AOAC PTM sertifikalıdır ve her biri 25 test içeren 4 ayrı torbada 100 testlik paketler halinde satılır. 2-8°C'de açılmadan saklandığında raf ömrü 18 aydır.

Özellikler

1- Kolayca ayırt edilebilen parlak renkli koloniler ile sayım yapmanızı kolaylaştırır.

Easy Plate YM-R PDA Medium
48 saat inkübasyon 120 saat inkübasyon

 

2- Plate count agar ile yüksek korelasyona sahiptir.

 

Ürün Özellikleri

Ürün Adı Easy Plate YM-R
Ürün Kodu 61977
Nesne Mikroorganizma Küf ve Maya
İnkübasyon Zamanı 48 ± 2 saat
İnkübasyon Sıcaklığı 25 ± 1℃
Saklama Durumu (Açılmamış) 2 - 8℃
(Açtıktan Sonra) Paketi açtıktan sonra paketin açık ucunu en az 2 kez katlayıp bantlayınız. Buzdolabında (2 ila 8°C) saklayın ve 3 ay içinde kullanın.
Raf Ömrü Üretim tarihinden itibaren 18 ay
Ambalajlama 100 test (25 test x 4 çanta)

 

Benzer Ürünler

TEKLİF FORMU

Teklif formu aracılığıyla istediğiniz ürünle ilgili teklif isteyebilirsiniz.

TOP