Easy Plate EC

E. coli ve E. coli olmayan koliformların saptanması, tanımlanması ve sayılması için özel besiyeri

KATEGORİ Hazır Besiyeri
MARKA Kikkoman
MENŞEİ Japonya

ÜRÜN DETAYI

Easy Plate, ortam hazırlığına veya sterilizasyona ihtiyaç duymayan kullanışlı bir ortam plakasıdır. Easy Plate; geleneksel besiyerine kolay bir alternatif olarak kullanılan, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayan ve israfı azaltan bir üründür. Standart petri kabının yaklaşık 1/20 hacmi olan bir Easy Plate'i gıda mikrobiyolojisinde test kiti olarak kullanmak alan tasarrufu sağlar ve mevcut inkübatör alanınızla daha fazla test yapmanıza olanak tanır. Easy Plate kullanıma hazırdır, paketi açtıktan hemen sonra besiyerine ekim yapabilir ve inkübasyonu başlatabilirsiniz.

Easy Plate EC, E. coli ve E. coli olmayan koliformların saptanması, tanımlanması ve sayılması için AOAC PTM sertifikalı özel ortam formülasyonudur. E.coli'nin mavi-mor ila lacivert bir renk sergilemesini, E.coli olmayan koliformların ise pembe ila kırmızı-mor bir renk sergilemesini sağlayan iki kromojenik substrat içeren mikrobiyal test kiti ile analiz yaklaşık 24 saat içinde tamamlanır. Kolonilerin belirgin şekilde renklendirilmesi, E. coli ve koliformların test edilmesini ve sayımını kolaylaştırır.

E.coli'nin çoğu β-glukuronidaz üretirken, E. coli O157 spesifik olarak β-glukuronidaz üretmez ve bu nedenle E. coli olmayanlara benzer bir kırmızı-mor renk gösterir. Bu noktanın analizlerde ve sonuçlarda dikkate alınması gerekmektedir. Easy Plate EC, AOAC PTM sertifikalıdır ve her biri 25 test içeren 4 ayrı torbada 100 testlik paketler halinde sunulur. 2-8°C'de açılmadan saklandığında raf ömrü 18 aydır.

Özellikler

1- Kolayca ayırt edilebilen parlak renkli koloniler ile sayım yapmanızı kolaylaştırır.

2- Plate count agar ile yüksek korelasyona sahiptir.

3. AOAC PTM sertifikalıdır.

 

Ürün Özellikleri

Ürün Adı Easy Plate EC
Ürün Kodu 61975
Nesne Mikroorganizma E.Coli ve Koliform
İnkübasyon Zamanı 24 ± 1 saat
İnkübasyon Sıcaklığı 35 ± 1℃
Saklama Durumu (Açılmamış) 2 - 8℃
(Açtıktan Sonra) Paketi açtıktan sonra paketin açık ucunu en az 2 kez katlayıp bantlayınız. Buzdolabında (2 ila 8°C) saklayın ve 3 ay içinde kullanın.
Raf Ömrü Üretim tarihinden itibaren 18 ay
Ambalajlama 100 test (25 test x 4 çanta)

 

Benzer Ürünler

TEKLİF FORMU

Teklif formu aracılığıyla istediğiniz ürünle ilgili teklif isteyebilirsiniz.

TOP