Easy Plate SA

Staphylococcus Aureus Tespiti İçin Özel Besiyeri

KATEGORİ Hazır Besiyeri
MARKA Kikkoman
MENŞEİ Japonya

ÜRÜN DETAYI

Easy Plate, ortam hazırlığına veya sterilizasyona ihtiyaç duymayan kullanışlı bir ortam plakasıdır. Easy Plate; geleneksel besiyerine kolay bir alternatif olarak kullanılan, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayan ve israfı azaltan bir üründür. Standart petri kabının yaklaşık 1/20 hacmi olan bir Easy Plate'i gıda mikrobiyolojisinde test kiti olarak kullanmak alan tasarrufu sağlar ve mevcut inkübatör alanınızla daha fazla test yapmanıza olanak tanır. Easy Plate kullanıma hazırdır, paketi açtıktan hemen sonra besiyerine ekim yapabilir ve inkübasyonu başlatabilirsiniz.

Easy Plate SA, Staphylococcus aureus tespiti için AOAC PTM sertifikalı özel besiyeri formülasyonudur. Staphylococcus aureus'u kolayca tanımlamanıza ve miktarını belirlemenize olanak tanıyan, kolayca ayırt edilebilen parlak renkli mavi koloniler üreten kromojenik bir substrat içeren test kitidir. 48 saat süren Baired-Parker agar ve yumurta sarılı Mannitol salt agar ile karşılaştırıldığında, Easy Plate SA ile inkübasyon süresi 24±1 saate düşürülmüştür. Easy Plate SA ayrıca Staphylococcus aureus dışındaki mikroorganizmaların gelişimini baskılayan inhibitörler içerir, ancak bu mikroorganizmalar gelişirse koloniler pembe ila kırmızı-mor bir renk oluşturarak kolayca ayırt edilebilir. Easy Plate SA, AOAC PTM sertifikalıdır ve her biri 25 test içeren 4 ayrı pakette 100 testlik kutular halinde satılır. 2-8°C'de açılmadan saklandığında raf ömrü 12 aydır.

Özellikler

1- Kolayca ayırt edilebilen parlak mavi renkli koloniler ile sayım yapmanızı kolaylaştırır.

2- S. aureus dışındaki birçok bakteri, seçici ortam tarafından inhibe edilir. Gelişmekte olan S. aureus dışı koloniler, pembe ila kırmızı-mor renklerinden dolayı kolayca teşhis edilebilirler.

3- Plate count agar ile yüksek korelasyona sahiptir.

4- AOAC PTM sertifikalıdır.

Ürün Özellikleri

Ürün Adı Easy Plate SA
Ürün Kodu 61976
Nesne Mikroorganizma Stafilokok aureus
İnkübasyon Zamanı 24 ± 1 saat
İnkübasyon Sıcaklığı 35 veya 37 ± 1℃
Saklama Durumu (Açılmamış) 2 - 8℃
(Açtıktan Sonra) Paketi açtıktan sonra paketin açık ucunu en az 2 kez katlayıp bantlayınız. Buzdolabında (2 ila 8°C) saklayın ve 3 ay içinde kullanın.
Raf Ömrü Üretim tarihinden itibaren 18 ay
Sertifikasyon/Yönetmelik AOAC RI PTM Sertifika Alındı.
Ambalajlama 100 test (25 test x 4 çanta)

 

Benzer Ürünler

TEKLİF FORMU

Teklif formu aracılığıyla istediğiniz ürünle ilgili teklif isteyebilirsiniz.

TOP