HER ZAMAN DAHA İYİ BİR YOL VARDIR !

ORTAK TEST PARAMETRELERİ
Toplam Sayım (TC), E. coli ve Koliform (EC), Maya ve Küf (YM, YMR), Staphylococcus aureus(X-SA), Salmonella (SL) ve Listeria (LS)

ÖRNEK HAZIRLAMA
İndikatör organizmalar için (TC, EC, YM,YMR ve X-SA);

  • Filtrelenebilir sıvı numuneleri için: 0,45 µm gözenek boyutunda 47 mm membran filtre kullanarak 100 ml sıvı numuneyi filtreleyin.
  • Filtrelenemeyen sıvı ve toz numuneler için: Standartlaştırılmış numune boyutunu tartın (örneğin, 1 g veya 10 g). Steril bir kaba koyun; daha sonra uygun hacimde steril seyreltici ekleyin (örneğin, 9 ml veya 90 ml Tamponlu Pepton Su veya BPW, Maksimum Geri Kazanım Seyreltici veya MRD veya% 0.1 Pepton Su). Homojenize edin ve buna göre seyreltin.

Patojenler (SL ve LS) için: 25 g ağırlığında ve 225 ml steril BPW ile seyreltin.

MEVZUAT KRİTERLERİ
Türk Gıda Kodeksi, Gıda ve İlaç Reklam Kaydı (FDA), Gıda Standartları Ajansı (FSA) veya diğer yerel düzenleyici kurumlara başvurun.

UYGULAMA NOTLARI

10-1 seyreltmesinden sonra örnek pH değerini kontrol edin. Numune pH'ının 6-8 arasında olduğundan emin olun, aksi takdirde 6'dan düşükse steril 0.1N Sodyum Hidroksit(NaOH) veya 8'den yüksekse 0.1N Hidroklorik Asit(HCI) kullanarak nötrleştirin.

Filtrelenen numuneler için, filtre ile kumaş arasındaki gaz ceplerinden kaçınmak için yuvarlama hareketi kullanarak membran filtreyi transfer etmeden önce 1 ml steril seyreltici ile CompactDry™ besiyerini aktifleştirin.

Compact Dry EC, β-Giucuronidase aktivitesine dayanan diğer E.coli testlerine benzer.

CompactDry™ EC; E. coli 0157: H7'yi tespit edemiyor

E.coli: Mavi koloniler

Koliform: Mavi koloniler + Bordo koloniler

TEKLİF FORMU

Teklif formu aracılığıyla istediğiniz ürünle ilgili teklif isteyebilirsiniz.

TOP