Gıda Sektörü Hijyen Kontrolü

Lumitester Smart hijyen monitörü cihazlarıyla 10 saniyede bakteri ve virüs kontrolü

YİYECEK VE İÇECEK ÜRETİMİNDE HİJYEN İZLEME

Yiyecek ve içecek endüstrisindeki hijyen düzenlemeleri özellikle katıdır ve üretim süreçleri sırasında mikrobiyolojik kontaminasyonu önlemek için tasarlanmıştır. Hızlı ve hassas hijyen testi için HyServe'in son derece yenilikçi Lumitester Smart cihazı kullanılarak ATP testi kullanılabilir.

Yüzeylerin temizliğini belirlemek için bir ATP testi kullanılır ve hijyen durumu hakkında değerli bilgiler sağlar. Temizlik validasyonu, HACCP konsepti çerçevesinde yiyecek ve içecek endüstrisindeki şirketlerde hijyen izlemesinin bir parçasıdır.

İki test, yüzeyler için LuciPac A3 ve sıvılar için LuciPac A3 Su, toplam ATP+ADP+AMP içeriğini belirler ve gıda hijyeni alanında yeni bir patentli konsepti temsil eder.

YİYECEK VE İÇECEK ENDÜSTRİSİNDE HİJYEN

Yiyecek ve içecek endüstrisinde hijyen, üretim, depolama, işleme, hazırlama gibi tüm alanlarda olduğu kadar satış ve tüketim alanında da önemli olan ayrılmaz bir unsurdur.

Üretimden tüketiciye kadar yiyecek ve içeceklerin saflığını, kalitesini ve güvenliğini sağlamak için hijyenik uygulamalar ve sürekli süreç kontrolü gereklidir.

Bu şirketler, sorumluluklarının bir parçası olarak, HACCP konseptinin (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) ilkelerini izleyerek operasyonel kontroller yapmalıdır. Bunun için çalışanlara hijyen kavramlarının eğitimi ve temiz çalışma, yiyecek içecek sektöründe temel ilkelerdir.

  • A3 (ATP+ADP+AMP) HİJYEN İZLEME
  • 10 SANİYE İÇİNDE GÜVENİLİR OKUMA
  • EŞSİZ HASSASİYET
  • UYGULAMA/BULUT HİZMETİ ARACILIĞIYLA SEZGİSEL KULLANIM VE ANALİZ SEÇENEKLERİ.
  • HACCP'YE GÖRE TEMİZLİK DOĞRULAMASI

Lumitester Smart – 10 saniyede hijyen doğrulaması

Elleçleme sırasında yetersiz hijyen, tüketiciler için ani tehlike oluşturabileceğinden, gıdaları taşırken özel dikkat gösterilmelidir. Hijyen yetersizse, bakteri ve diğer kirleticiler gıdaya veya üretim ve işlemede kullanılan ekipmanlara bulaşabilir. Çok çeşitli yüzeylerde ideal büyüme koşullarını bulurlar ve çoğalırlar.

HyServe'in Lumitester Smart ürünü, sıvıların yanı sıra bu yüzeylerdeki tüm organik kalıntıları ve mikroorganizmaları algılar ve numune alma noktasındaki temizlik seviyesini belirler.

Sıkça Sorulan

Sorular

RLU değeri, çözeltideki enzim tarafından üretilen Bağıl Işık Birimlerini ifade eder. İnsan gözünün göremediği "parıltı", RLU'da mikroorganizmalar ve gıda artıkları ile kontaminasyon derecesi hakkında sonuçlar çıkarılmasına izin veren sayısal bir değer verilir.

Hijyen durumunun düzenli olarak izlenmesi, sunum için ve gıda denetçileri tarafından yapılan denetimler sırasında kanıt olarak kullanılır ve HACCP konseptindeki spesifikasyonlara uygunluğu kanıtlar.

Adenozin trifosfat biyolüminesansına dayanan teknik, yüzeylerin ve su örneklerinin kontaminasyon seviyesini ölçer. Yayılan ışık miktarı, mevcut ATP miktarı ile orantılıdır. A3 teknolojisi ile bu ölçümler daha da hassas hale gelir ve A3 ayrıca ATP'nin parçalanma ürünlerini, yani adenosin difosfat (ADP) ve adenosin monofosfat (AMP) ölçtüğü için en küçük kalıntılar veya mikroorganizmalar tespit edilebilir.

Temizlenen yüzeye uygulanması gereken limitleri siz belirlersiniz. Düz ve pürüzsüz yüzeyler (cam veya metal gibi) için normalde 200 RLU'luk bir sınır değeri yeterlidir. Pürüzlü yüzeyler için (örneğin, plastikten yapılmış ürünler veya çiziklerin mevcut olduğu yerler) için genellikle 500 RLU aşılmamalıdır. Sterilitenin / en yüksek temizliğin olması gereken alanlarda 20 / 50 RLU'dan daha düşük bir sonuç elde edilmelidir.

Dezenfeksiyondan önce ve temizlikten sonra daima izleme yapın. Ancak o zaman anlamlı değerler elde edeceksiniz. Ardından sonuca göre uygun önlemleri belirleyin.

ATP hijyen testleri hızlı ve özellikle hassastır. Gerçek zamanlı olarak nesnel veriler sağlarlar ve ayrıca ürün kalıntılarını tespit ederler. Hijyen izleme ayrıca daha uzun bir süre boyunca bilgi sağlar.

TEKLİF FORMU

Teklif formu aracılığıyla istediğiniz ürünle ilgili teklif isteyebilirsiniz.

TOP